×

Termal Kamera İle Kalorifer Kaçağı Tespiti

Kış ayları gelmeden kombi ve kalorifer peteklerinin bakım ve onarımının yapılması verimli bir ısınma sistemi için oldukça önemlidir. Erken müdahalelerin yanı sıra bazen su kaçaklarından kaynaklı zorunlu müdahalelere de ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durumda kalorifer kaçağının tespiti ve onarımı ihmal edilmemelidir. Çünkü duvarda ve zeminde yer alan kombi ve kalorifer borularındaki sızıntı ve su kaçağı duvarda nem ve rutubete zeminde ise kabarıklıklara neden olmaktadır. Dahası kombideki su basıncının düşmesiyle ısı ve enerji kaybı meydana gelmekte tüm bunlara bağlı olarak maddi kayıplar yaşanmaktadır.

Aktif Tesisat olarak deneyimli uzman kadromuzla İstanbul içindeki tüm ilçelerde yüksek kaliteli malzeme ve son teknoloji ekipmanlar kullanarak termal kamera ile kalorifer kaçağı tespiti gerçekleştiriyor ve gerekli onarımı sağlıyoruz. Kullandığımız son model termal kameralar ile kırmadan kalorifer kaçağının nerede olduğunu kolaylıkla tespit ediyoruz. Nemi algılayabilen yüksek çözünürlüklü termal kameralar, küçük sıcaklık farklılıklarını bile görüntüleyerek parkelerin sökülmesine gerek kalmadan kaçağın tespitine yardımcı olmaktadır. Tespit edilen kaçağın onarımı için tercihe göre kırarak onarım ya da kırmadan ilaçla onarım şeklinde temelde iki yöntem sunmaktayız. İlaçla onarımda sadece kapalı devre sisteminde etki gösteren özel kaçak onarıcı ilaç kullanıyoruz. Sistem içine enjekte edilen özel ilaç sistemde dolaşarak kaçağın olduğu bölgede kristalize bir yapı oluşturarak kaçağı kapatmaktadır. Zira kullandığımız özel kimyasal ilaç kaçağın olduğu bölgeden akarken oksijenle temas ettiği anda donarak form değiştirmekte ve kaçağın olduğu alandaki boşluğu doldurmaktadır.  Aktif Tesisat olarak ilaçlı kalorifer kaçağı onarımı hizmetimizle sorunun kökenine inerek kırmadan, dökmeden ek masraf çıkarmadan bütçe dostu profesyonel çözümler sunuyoruz.

Termal kamera ile kalorifer kaçağı tespiti dahil tesisatla ilgili tüm hizmetlerimizden faydalanmak ve bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçerek, müşteri kaydınızı oluşturun profesyonel hizmetlerimizden faydalanın!

Bu kategoride içerik bulunmuyor.